Як позбутися від попелиці

Попелиця фото
Щоб знищити попелицю (тлю) у теплиці, треба взяти бляшанку (з-під оселедця або іншу), зробити в її дні отвори. Зі скалок розпалюєте всередині банки невелике вогнище. Як тільки розгориться - засипайте вогонь тютюновим пилом. З'явиться білий дим.

Тоді поставте димовий пристрій в теплицю, закривайте всі входи-виходи на кілька годин, поки теплиця не наповниться густим білим димом, який потім розвіється. От і все. Попелиця гарантовано зникне.

На деревах і чагарниках, квітах

- Візьміть старе залізне відро. Пробийте внизу кілька отворів. Покладіть у відро старий черевик (можна гумові калоші) і розпаліть вогонь. Зверху прикрийте бляхою, залишивши отвір. Обкурюють цим димом все дерево. Результат буде вже через 15 хвилин.


- Відро наповнити водою до половини, влити півсклянки олії і обмити цим розчином ті ділянки деревини на яблунях або сливах, де оселилися шкідники. Більше попелиці не буде.

- Також тлю можна змити з гілок хорошим напором води - просто зі шланга. Якщо з першого разу не допомогло, повторити процедуру кілька разів.

Відомо, що попелиця спочатку плодів не пошкоджує. Основна шкода проявляється на на другий рік, коли самої комахи в саду може і не бути. Висмоктуючи весь сік, ці дрібні і малорухомі комахи тим самим сильно пригнічують дерева і квіти.
Після цього деформуються листя і пагони, на них виростають сажисті гриби, погіршується загальний стан рослини. Пошкоджені дерева дають менше плодових бруньок, зимують ослабленими і можуть частково (часом навіть повністю) загинути від низьких температур.
Ось іще кілька способів боротьби з попелицею.
- Берете будь-яку рідину для миття скла. Розпилювачем обробляєте рослину, уражену попелиць. Так можна позбутися від неї на хризантемах: шкідник гине, а рослини живі-здорові.

Знавці також радять використовувати горілку або "кока-колу", розпилюючи їх на рослини. Кажуть, що ефект приголомшливий!

Попелиця на капусті


- Розвести 1 ст. л. оцтової есенції в 1 л води і обприскати рослини.

Сподіваємось, ці прості, але дуже ефективні засоби і методи допоможуть садівникам і дачникам просто і дієво позбутися попелиці на городі та в саду..
Нові Старіші