Канабіс більше не наркотик - рішення ООН

медичний канабіс

 Комісія ООН з наркотичних засобів проголосувала за те, щоб виключити канабіс зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотики 1961 року - переліку речовин, які потребують найбільш жорсткого контролю. 

Про це повідомив сайт Marijuana Business Daily, який стежить за міжнародним законодавством в цій області.

За даними сайту, 27 членів комісії проголосували за таке рішення, 25 виступили проти, один утримався. 

Комісія, про яку йде мова - головний орган ООН з питань законів в області психоактивних речовин. За її рішенням, канабіс більше не числиться в одному ряду з такими речовинами, як сильнодіючий опиоид фентаніл.

Як вважають експерти, у багатьох країнах, які орієнтуються на ООН в реформах своїх законодавств, стане легше вивчати канабіс і його похідні з медичної та наукової точки зору.

Пропозиція вивести канабіс зі списку з важкими наркотиками надійшла від Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Разом з цією рекомендацією обговорювалися ще п'ять пунктів по ослабленню контролю над похідними цієї рослини, проте жоден з них комісія не прийняла.

Нагадаємо, що з ініціативи президента Зеленського, в Україні проводилось опитування, серед питань  якого було і про ставлення її громадян до можливості легалізації марихуани. Проте  результатів опитування досі не оприлюднено.

Нові Старіші