Львів'янин домігся скасування статусу російської мови як регіональної для Одещини

 

Святослав Літинський

Одеський окружний адміністративний суд розглянув і задовольнив позов львів'янина Святослава Літинського щодо скасування рішення Одеської облради про надання російській мові статусу «регіональної», прийнятого у 2012 році.

Про це доктор філософії Літинський повідомив у Фейсбуці.

"Два роки ми стукали у ці двері... і вони відчинилися! В Одеській області скасовано рішення облради про регіональну мову. Відповідне рішення виніс окружний адміністративний суд. Відтепер усі посилання на рішення обласної ради про впровадження регіональної мови є нікчемними", - наголосив Літинський.

Він нагадав, що раніше добився "скасування регіональної мови у місті Одесі". 

Вісім років математик, айтішник Святослав Літинський захищає українську мову в судах. За цей час була майже півсотня судових справ і лише 5 програні.

Раніше Святослав Літинський так пояснив значення української мови для держави:"Є дуже цікава візуально карта, на якій позначені регіони і видно, де понад 50% населення українську мову вважають рідною, там і проходить військовий кордон. Ті, які вважали, що російська їхня рідна мова, якщо подивитись карту АТО, то вона просто йде по мовному кордоні. Мова є визначальним фактором території. Немає мови – немає ідентичності, немає держави". 

Нові Старіші