В Японії жертв самогубств більше, ніж померлих від COVID-19

 

Японія, жінка в масці

В Японії за жовтень жертв самогубств більше, ніж померлих від COVID-19 з початку року. За місяць було зареєстровано 2 153 самогубства, з початку року через коронавірус померло 2 087 осіб, повідомляє телеканал CNN з посиланням на статистику поліції в цій країні.

Серед жінок кількість суїцидів в жовтні зросло на 83% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, серед чоловіків - на 22%. При цьому чоловіків, які вирішили накласти на себе руки, в країні все одно більше, ніж жінок.

За словами доцента Університету Васеда Мічіко Веда, який займається проблемою самогубств, причиною зростання статистики могла стати пандемія коронавірусу. Зокрема, зазначає CNN, це могло статися через те, що багато японців втратили роботу. Велике число жінок працювали в готелях, кафе, роздрібній торгівлі - сферах, де звільнення були особливо значними.

У березні 21-річний японський студент Кокі Озора відкрив цілодобову гарячу лінію з питань психічного здоров'я під назвою «Місце для тебе». За його словами, в середньому фахівці лінії отримують понад 200 дзвінків на день, і переважна кількість тих, що дзвонять - жінки. Вони зазвичай телефонують з 22.00 до 4.00 і розповідають, що не хочуть жити, тому що втратили роботу або не знають, як далі ростити дітей. Деякі повідомляють про домашнє насильство.

Також, каже Озора, на гарячу лінію телефонують школярі, які потрапили в складні ситуації через перехід на дистанційне навчання. Одні розповідають про насильство в сім'ї, інші - про тиск з-за невиконаних домашніх завдань. До фахівців звертаються діти від п'яти років.

Японія - єдина країна групи G7, де самогубство є основною причиною смерті молодих людей у ​​віці від 15 до 39 років. Також ще до коронавірусу в країні зростала кількість самогубств серед осіб молодше 20 років. Цьому сприяють психологічно нестерпні умови життя. Багато дітей-дошкільнят дзвонять на гарячу лінію через проблеми з психікою.

За даними Національного центру здоров'я та розвитку дітей, 75% японських школярів виявляють ознаки стресу. Експерт центру Нахо Морісакі стверджує, що існує великий зв'язок між тривожністю дітей і їх батьками.

Фахівці очікують, що якщо ситуація з коронавірусом в світі не покращиться, то наслідки для економіки будуть ще більш плачевними, і це ще більше збільшить число самогубств в Японії.

Нові Старіші