презерватив

 13 лютого в світі відзначають Міжнародний день презерватива. Це свято було засновано 2009 року організацією AIDS Healthcare Foundation для того, щоб нагадати про безпечні статеві стосунки для запобігання небажаної вагітності та різних інфекцій.

На честь Дня презерватива пропонуємо кілька цікавих фактів про цей засіб контрацепції.

-Найдавніший історично підтверджений презерватив датується 1640 роком. Його знайшли на півдні Швеції в місті Лунд.

 [ads id="ads1"]

-Раніше презерватив представлял собою лляний чохол, замочений в спеціальному хімічному розчині. Пізніше цей засіб для контрацепції почали робити з кишок і сечових міхурів тварин.

-Перший гумовий презерватив з'явився 1855 року.

-Перший гумовий презерватив з'явився в 1855 році.

-У різних країнах презерватив називають: в Німеччині "парижанин", у Франції – "англійський капюшон", в Італії – "рукавичка", в Лівані – "пальтечко", в США – "шапочка Джиммі", в Південній Африці – "французький лист" .

-У деяких країнах у продажу з'явилися спеціальні "підліткові" презервативи, які йдуть трохи менше розміром ніж звичайні.

-Найактивніший вік використання презервативів – між 18 і 25 роками.

-За даними досліджень, якщо зберігати презерватив кишені штанів, то від тепла тіла на ньому з'явиться мільйон мікротріщин – надійність даного контрацептиву істотно падає.

-Термін придатності будь-якого презерватива – 4 роки.

-Термін придатності презерватива – 4 роки

Нещодавно випустили спеціальні веганські презервативи. У виробництві їх використовують какао-порошок замість казеїну (молочний білок). У звичайних презервативах казеїн використовують для додання гладкості латексу.