угода, банк

 З вівторка, 27 квітня, набирають чинності нові правила Нацбанку щодо встановлення додаткових вимог до банківських договорів, згідно з якими фінустанови зобов’язані розкривати повну інформацію про операції. Про це повідомляє “Економічна правда”.

Постанова НБУ була ухвалена 26 січня. За цей період банки повинні були привести свою роботу у відповідність з новими правилами.

Фінустанови зобов’язали надавати в договорі повний опис послуг. Ці правила стосуються договорів про споживчий кредит, депозит, а також відкриття та ведення рахунку.

У договорі вкладу повинна бути вказана конкретна дата повернення депозиту та інформація про наявність у банку права продовжити термін його дії.

Що стосується споживчого кредиту, то банк зобов’язаний в договорі вказати перелік і вартість додаткових послуг, умови, при яких можлива зміна процентної ставки або інших платежів.

При цьому розмір шрифту, яким надруковано текст договору, повинен становити не менше 11 друкованих пунктів.

Нові правила НБУ забороняють банку включати в договори недобросовісні норми, що забороняють або обмежують права споживачів подати скаргу або позов до суду. Також фінустановам забороняється без інформування клієнта змінювати умови договору або вимагати від нього оплатити не отримані за договором послуги.

Вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту). Вони відносяться до угод, які безпосередньо підписує споживач. Втім, публічна частина договору приєднання не може суперечити індивідуальній, в якій встановлені правила.