сходження вогню Сьогодні у столиці Ізраїлю Єрусалимі відбулася церемонія сходження Благодатного вогню.

Про подію стало відомо із прямої трансляція на YouTube.

Традиційна церемонія сходження благодатного вогню відбувається в єрусалимському храмі Гробу Господнього.


Церемонія сходження Благодатного вогню в Єрусалимі 1 травня, як і минулого року, проходить із дотриманням необхідних в умовах коронавірусної пандемії обмежень. 

Цьогоріч Православна церква України отримає Благодатний вогонь на Великдень за сприяння авіакомпаній, як це було минулого року.

Зазначимо, що диво Благодатного вогню відбувається саме на тому місці, де був похований Ісус Христос. Зараз на місці поховання розташований храм Воскресіння Христова (біля Гробу Господнього), духовний центр Єрусалима.

На Благодатний вогонь біля храму чекають сім християнських конфесій (православна, вірменська, католицька, греко-католицька, коптська, протестантська тощо). Заздалегідь кожна із конфесій відправляє до Єрусалима своїх представників для передачі Благодатного вогню зі Святої Землі до себе, додому.

Коли сходить Благодатний вогонь

Благодатний вогонь сходить тільки за православним календарем у Велику суботу. Незважаючи на те, що щороку дата Великої суботи змінюється, сходження Благодатного вогню відбувається саме у Велику суботу, згідно з календарем. 

Водночас дуже важливо, щоб цього дня у храмі Гробу Господнього служив саме православний Патріарх Святого Града Єрусалима та всієї Палестини.

Якщо у кувуклії храму Воскресіння Христова (Гробу Господнього) у Велику суботу молитиметься  інший патріарх - вогонь не зійде. Ця традиція вже перевірена часом. 

ак, у 16 столітті патріарх вірменської церкви виборов у влади Єрусалима першість молитви у Велику Суботу біля Гробу Господнього, а православному патріарху Софронію взагалі відмовили у доступі всередину храму.

Тоді православний патріарх разом зі своєю паствою почав молитися перед зачиненими дверима храму. І раптом пролунав грім, колонна, біля якої молився блаженніший Софроній, тріснула, а з тріщини полився вогонь.

З цього вогню Софроній запалив свічки та передав їх оточуванню.  А вірменський патріарх так і не дочекався в храмі сходження вогню.

Після того  влада Єрусалима надала православному патріарху особливий фірман - документ, що підтверджує виключне право православної церкви на отримання Благодатного вогню.

тріщина

Тріщина, з якої вийшов вогонь, існує і зараз. Вона знаходиться на стовпі зліва біля центрального входу до храму. Її так і називають - колоною Святого вогню.