Голодні ведмеді у Карпатах приходять до людських осель

бурий ведмідь

 У Карпатах на території Коломийського лісгоспу бурий ведмідь - найбільший хижак в Україні - знищив вулики. Інший - розірвав корову і намагався добратися до овець. 

Появу хижаків пояснюють тим, що в лісі ведмеді ще не мають чим поживитися через холодну весну і тому заходять до людських осель у пошуках їжі.

Про це розповів головний лісничий Коломийського лісгоспу Володимир Рошнівський, повідомляє Укрінформ.

«Такого не було років 20. Ведмідь забрів з гір і зайшов собі на пасіку, знищив вулики. Тепер ми огородили їх електропастухом», - розповів Рошнівський.

За його словами, ведмідь кілька разів заходив поласувати медом із вуликів. Люди також знайшли сліди тварини біля ставка та на подвірях приватних господарств. Появу хижака пояснюють тим, що в лісі ведмеді ще не мають чим поживитися через холодну весну і тому вештаються у пошуках їжі.

Сліди бурого ведменя люди бачили і на території Кутського лісгоспу. 

«У нас ведмідь біля дороги розірвав корову, доривався до овець», - стверджує т.в.о. директора Кутського лісгоспу Андрій Ониськів. За його словами, це може бути пов’язано зі шлюбним періодом, коли ведмеді шукають собі пару, або з пошуком їжі.

У селі Узин, що за 10 км від Франківська, люди бачили не лише сліди ведмедя. Там тварина потрапила у фотопастку.

«В Узині ведмідь зламав паркан і кілька разів заходив в мисливські угіддя, звідки викрадав диких свиней. Люди перелякані, закрили худобу, не випускають дітей», - розповіла прессекретарка Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Ірина Бабій.

За її словами, там припускають, що ведмідь прийшов з Чорного лісу у пошуках їжі. 

Нині людям радять наодинці не відвідувати лісові масиви та не залишати біля лісу харчі та сміття, аби ведмеді не звикали до людської їжі.

Ведмідь бурий є одним з найбільших наземних хижаків у світі та найбільшим хижаком фауни України.

Нові Старіші