Активіст зі Львова домігся скасування регіональних мов на Закарпатті

Берегово

 Мовний активіст Святослав Літинський повідомив, що у містах Виноградів і Берегове Закарпатської області повністю скасували регіональні мови.

Про це чоловік написав у Facebook, посилаючись на документ. Він зазначив, що новина є радісною і сумною водночас, тому що відповідного рішення добивався роками.

Літинський також звернувся до Закарпатської обласної прокуратури, назвавши її "чиряком на тілі Україні". За його словами, представники відомства упродовж кількох років судової тяганини не докладали жодних зусиль, щоб регіональні мови скасували.

"У Виноградові й Береговому скасовано регіональні мови. Подія радісна і водночас сумна. А сумна вона тому, що мені знадобилося два роки судів, щоб облпрокуратура зробила хоч якісь кроки до скасування цих рішень, а в результаті навіть не приклалася до цього", – написав активіст.

Він додав, що пройшов більше ніж десять судових засідань і тричі суди апеляційної інстанції, щоб отримати це щасливе повідомлення.

"Нешановна Закарпатська обласна прокуратура, "Закон. Честь. Гідність", які є на щиті, що зображує органи прокуратури, – це явно не про вас. Ви чиряк на тілі України", – наголосив мовний активіст.

У коментарях до посту підписники підтримали його й подякували за наполегливу працю.

Нові Старіші