Зонд NASA Juno успішно відновлюється після прольоту біля Юпітера

 Зонд NASA Juno продовжує відновлювати свою пам'ять після збою даних, який перервав зв'язок між космічним кораблем і його операторами на Землі після прольоту повз Юпітер у грудні.

Останній проліт космічного корабля «Юнона» повз Юпітер, його 47-е близьке проходження планети, було завершено 14 грудня. Але оскільки його оператори в Лабораторії реактивного руху NASA отримували наукові дані про обліт, вони виявили, що більше не можуть отримати прямий доступ до пам’яті космічного корабля. .

Команда успішно перезавантажила комп’ютер Juno, і 17 грудня вони перевели космічний корабель у «безпечний режим», де як запобіжний захід працювали лише основні системи. Станом на оновлення NASA від 22 грудня (відкривається в новій вкладці) кроки, вжиті командою для відновлення наукових даних Juno, були позитивними. Зараз оператори Juno успішно передають дані прольоту.

«Наукові дані останнього прольоту космічного корабля на сонячних батареях повз Юпітер і його супутник Іо, здається, не змінені», — написало NASA в оновленні.

В даний час вважається, що переривання сталося, коли Юнона пролетіла крізь інтенсивне випромінювання частини магнітосфери Юпітера. Немає вказівок на те, що сплеск радіації пошкодив дані, отримані від його близького наближення до Юпітера або його прольоту повз вулканічного супутника Юпітера Іо.

Очікується, що решта даних останнього прольоту Юнони буде передано на Землю протягом наступних кількох днів, після чого оператори зможуть оцінити, чи постраждав він від збою.

Юнона покинула Землю в серпні 2011 року, подолавши 1,7 мільйона миль і вийшовши на орбіту навколо планети газового гіганта через 5 років, 4 липня 2016 року. Метою Юнони було відповісти на питання про склад і походження Юпітера.

Читайте також: