У сполучених Штатах аптекам дозволили продаж пігулок для абортів


 У Сполучений Штатат Америки дозволили аптекам у роздрібних торгових мережах продавати таблетки для переривання небажаної вагітності. Йдеться про продаж міфепристону.

Про це повідомляє Reuters.

Рішення щодо міфепристону - синтетичного стероїдного лікарського засобу ухвалило Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів. До слова, сталося це незважаючи на те, що дедалі більше американських штатів прагнуть заборонити медикаментозний аборт.

Міфепристон використовують для медикаментозного аборту. Часто - у комбінації з мізопростолом. Донедавна препарат відпускала лише низка аптек поштою, або це робили спеціально сертифіковані лікарі та клініки. За новими правилами, пацієнткам буде необхідний рецепт від лікаря. Втім, вже будь-яка аптека, що погодиться приймати такі приписи та дотримуватися низки інших обмежень, зможе продавати таблетки безпосередньо.

Нагадаємо, у червні 2022-го Верховний суд США скасував ухвалу 1973-го, що визнала конституційною право на аборт. Так зване "рішення Ро проти Вейда" дало американкам на федеральному рівні свободу здійснити аборт без надлишкових державних обмежень. Тепер переривання небажаної вагітності має вирішуватись на рівні законодавства кожного зі штатів. 

Жінки із штатів. де заборонені аборти, потенційно можуть поїхати в інші штати, щоб виконати цю процедуру.

Президент групи проти абортів SBA Pro-Life America Марджорі Данненфелсер заявила, що останній крок FDA ставить під загрозу безпеку жінок і життя ненароджених дітей. «Законодавці штату та Конгрес повинні виступати оплотом проти проабортного екстремізму адміністрації Байдена», — сказала вона в заяві. Записи FDA показують невелику кількість випадків смертності, пов’язаних із міфепристоном. Станом на червень 2021 року надходили повідомлення про 26 смертей, пов’язаних із таблетками, з 4,9 мільйонів людей, які, за оцінками, приймали їх з моменту схвалення у вересні 2000 року. Роздрібним аптекам доведеться зважити, чи пропонувати таблетки, враховуючи політичні суперечки навколо абортів, і визначити, де вони можуть це зробити.

Нові Старіші