Данілов

 Апарат РНБО розпочав підготовку до повномасштабної війни ще в грудні 2019 року. Якщо б цього не відбувалось, Україна припинила б існування, як це було в планах Путіна, вже у березні 2022. 

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю, яке транслювали в ефірі телемарафону.

«Якщо б держава не була готова до війни, то за 3-5 днів росіяни мали б той успіх, на який вони розраховували», – наголосив Данілов.

Секретар РНБО зазначив, що вирішальним на початку вторгнення стало те, що весь український народ став на захист своєї Батьківщини.

Данілов поінформував, що Кремль мав два плани, згідно з якими за три дні мали захопити Київ, а за три тижні дійти до Львова.

[ads id="ads1"]

«У них було два плани. Перший план у них був: до 7 березня вони мали закінчити повністю те, що стосується Лівобережжя, що стосується Києва. Це був крайній термін, і саме в цей день прибував один громадянин РФ, а в минулому громадянин України Янукович, перебував у Мінську, тому що він мав 7 березня вже перебувати в інших містах на території нашої країни. А потім був наступний етап, який вони планували», – додав посадовець.

Крім того, зазначається, що міжнародні партнери в своїх прогнозах попереджали про окупацію, ліквідацію військово-політичного керівництва України, концтабори та фільтраційні табори на території України.

«Жодна розвідка світу, жодна країна не давала нам шансу від слова «зовсім», вони всі вважали, що у нас не буде таких спроможностей (протистояти Росії – ред.)», – зазначив Данілов.

Відповідаючи на запитання чи пропонували керівництву України евакуацію, Данілов не дав однозначної відповіді та зазначив, що міжнародні партнери неодноразово наголошували на загрозі фізичного знищення вищого військово-політичного керівництва країни.

Читайте також:

Росія у 2023 році хоче мобілізувати 2 млн осіб