Під ракетний удар ЗСУ на Луганщині потрапили заробітчани з Росії

 Внаслідок удару Збройних сил України по селу Лантратівка на окупованій частині Луганської області могли загинути понад 80 осіб, більша частина з них - вахтові робітники з російського Новосибірська, які приїхали рити окопи та встановлювати захисні споруди.

Це випливає із розслідування журналістів Радио Свобода.

16 грудня 2022 року окупанти повідомили про обстріл школи у селі Лантратівка. Стверджувалося, що через влучання трьох ракет із установки HIMARS начебто загинули 11 мирних жителів і ще 17 були поранені. 

Тоді у мережі та в проросійських пабліках з’явилися повідомлення, що в Лантратівці начебто загинули будівельники з окупованої Луганщини та Харківщини, які приїхали "відновлювати інфраструктуру". Однак журналісти російської служби "Радіо Свобода" з’ясували, що насправді здебільшого серед загиблих у Лантратівці були росіяни, які приїхали на окуповані території на заробітки.

У розслідуванні журналісти вказують на акаунт у мережі "Вконтакте" жителя одного з російських регіонів, де він публікував фотографії та відео свіжовиритих окопів та ДОТів (довготривалі оборонні точки). У грудні він перебував у місті Валуйки Бєлгородської області РФ, де, ймовірно, жили наймані робітники. Журналісти з’ясували, що знімки були зроблені за кілометр від Лантратівки. Той же чоловік пізніше опублікував фотографії наслідків обстрілу села. 

Журналісти поговорили з ним та з’ясували, що він приїхав на Луганщину по оголошенню від компанії "СтройКом". Чоловік розповів подробиці про обстріл школи у Лантратівці.

"До Лантратівки з нами приїхали два автобуси з Новосибірська, з покрівельниками та теслями. Нас возили щодня через кордон, а їх поселили у школі. Три HIMARS за наведенням, офіційно - 11 трупів, неофіційно - 84. О третій годині ночі - 3 ракети, одна, потім через 5 секунд друга та третя. Кімнату майстрів рознесло на шматки", - розповів чоловік.

Підтвердити вказану чоловіком цифру про 84 загиблих з інших джерел не вдалося.

За даними журналістів, компанія "СтройКом" публікує у мережі оголошення про набір вахтових робітників, у тому числі на об’єкти, розташовані на території окупованих Росією українських областей. Регулярні набори робітників у Луганську область "СтройКом" почав проводити з початку листопада 2022 року. У більшості оголошень прямо вказувалося про будівництво військових об’єктів.