NASA показало133 дні з життя Сонця

 Центр космічних польотів NASA Goddard Space Flight Center опублікував годинне покадрове відео, яке показує 133 дні з життя Сонця.

Відео показує хаотичну поверхню Сонця, де над зіркою вздовж ліній магнітного поля вигинаються великі петлі плазми. Іноді циклічна плазма знову з’єднується із зіркою, а іноді вона викидається в космос, створюючи небезпечну космічну погоду.

Зображення отримано від Обсерваторії сонячної динаміки (SDO), космічного корабля, запущеного в 2010 році в рамках програми NASA «Жити з зіркою» (LWS). Його основна місія тривала п'ять років, але NASA каже, що SDO має працювати до 2030 року.Зображення у фільмі були зроблені з інтервалом у 108 секунд в ультрафіолетовому випромінюванні за допомогою Експерименту екстремальної ультрафіолетової мінливості SDO (EVE). SDO знаходиться на геосинхронній орбіті на висоті 22 000 кілометрів (13 670 миль) над Землею, і Сонце обертається кожні 27 днів, створюючи постійну зміну вигляду поверхні зірки.

Під час спостереження SDO вимірює внутрішній простір Сонця, магнітне поле та гарячу плазму в сонячній короні.

Щодня SDO фіксує приблизно 70 000 зображень із загальним обсягом до 1,5 терабайт даних. Це надзвичайна кількість даних, і стаття 2017 року в журналі Nature, яка зібрала всі ці дані в єдине сховище, описує його як «… одне з найбагатших і найбільших сховищ даних сонячних зображень, доступних людству».

Читайте також:

Зонд NASA Juno успішно відновлюється після прольоту біля Юпітера