Потужний землетрус магнітудою 7,8 стався на півдні Туреччини та на півночі Сирії вранці в понеділок, поваливши будівлі. Тривають пошуки вцілілих під завалами в містах і селищах по всьому регіону. Щонайменше 234 загинули та сотні отримали поранення, і очікується, що кількість жертв та потерпілих зросте, повідомляє АР.

По обидва боки кордону жителі, вирвані з сну передсвітанковим землетрусом, вибігли на вулицю холодної, дощової та сніжної зимової ночі, оскільки будівлі були зрівняні з землею, а сильні поштовхи тривали.

Рятувальники та жителі гарячково шукали тих, хто вижив під уламками своїх будинків у багатьох містах, пробираючись через клубки металу та шматки бетону.

У турецькому місті Адана один із мешканців сказав, що біля його будинку обрушилися три будівлі. «У мене більше немає сил», — можна було почути, як один із тих, хто вижив, кричав з-під завалів, коли рятувальники намагалися дістатися до нього, — сказав мешканець, студент факультету журналістики Мухаммет Фатіх Явус.

На сирійському боці кордону землетрус зачепив контрольовані опозицією регіони, де проживає приблизно 4 мільйонів людей, переміщених з інших частин Сирії через тривалу громадянську війну в країні. Багато з них живуть у жахливих умовах, не мають медичної допомоги, а підтримувані Росією сирійські сили оточують цей район і іноді завдають авіаударів. За словами рятувальників, лікарні в цьому районі були переповнені.

«Ми боїмося, що кількість загиблих сягає сотень», — сказав телефоном Мухіб Каддур, лікар із міста Атме, маючи на увазі всю територію, яку контролюють повстанці.

Епіцентр землетрусу, який відчувався навіть у Каїрі, був приблизно за 90 кілометрів (60 миль) від сирійського кордону, на північ від міста Газіантеп, великої столиці провінції Туреччини з населенням понад 2 мільйони людей. 

Услід сталося щонайменше 20 підземних поштовхів, через кілька годин у світлий час доби, найсильніший із яких був магнітудою 6,6, повідомила турецька влада.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив у Twitter, що "пошуково-рятувальні групи були негайно направлені" в райони, які постраждали від землетрусу.

«Ми сподіваємося, що ми разом подолаємо цю катастрофу якнайшвидше та з найменшими збитками», — написав він.

Турецьке агентство з ліквідації наслідків стихійних лих і надзвичайних ситуацій повідомило про щонайменше 76 людей у семи турецьких провінціях. У відомстві повідомили про 440 поранених. 

За даними сирійських державних ЗМІ, кількість загиблих у контрольованих урядом районах Сирії зросла до 111, щонайменше 516 отримали поранення. Раніше повідомлялося про 47 загиблих у контрольованих повстанцями районах.

Повідомлялося, що будівлі обрушилися на смузі від сирійських міст Алеппо та Хама до турецького Діярбакира, що знаходиться на відстані понад 330 кілометрів (200 миль) на північний схід.

У Туреччині люди, які намагалися покинути постраждалі від землетрусу регіони, спричинили затори, заважаючи командам швидкої допомоги дістатися до постраждалих районів. Влада закликала жителів не виходити на дороги. Мечеті в усьому регіоні відкривалися як притулок для людей, які не могли повернутися до пошкоджених будинків на тлі температури, яка коливалася близько нуля.

Землетрус стався в той час, коли Близький Схід переживає снігову бурю, яка, як очікується, триватиме до четверга.

Туреччина розташована на вершині великих розломів і часто піддається землетрусам.

Близько 18 000 людей загинули в результаті потужних землетрусів, які вразили північно-західну Туреччину в 1999 році.