Юпітер став рекордсменом за числом супутників

Юпітер

 Юпітер є не просто найбільшою та наймасивнішою планетою в Сонячній системі — тепер газовий гігант також може похвалитися найбільшою кількістю супутників, що обертаються навколо нього. Це сталося після того, як вчені виявили ще 12 супутників, довівши загальну кількість супутників "бегемота" до 92.

Згідно з новим звітом Sky and Telescope, орбіти 12 досі невідкритих супутників Юпітера опублікував Центр малих планет (MPC), яким керує Смітсонівська астрофізична обсерваторія. Дюжина нових місяців становить на 15% більше відомих супутників планети. Завдяки цим новим відкриттям Юпітер переймає рекорд «планети Сонячної системи з найбільшою кількістю супутників» у попереднього рекордсмена Сатурна.

Вчені виявили 83 супутники навколо цього кільцевого газового гіганта, другої за величиною планети в Сонячній системі. Однак астрономи також виявили навколо Сатурна тонни каменів завширшки приблизно 3 кілометри. 

Оскільки інструменти стануть здатними вивчати ці менші супутники, Юпітеру, можливо, доведеться повернути свій новий титул назад Сатурну.

За даними Sky and Telescope, усі молоді місяці обертаються навколо Юпітера далеко від його поверхні, і їм потрібно більше 340 земних днів, щоб завершити оберт навколо газового гіганта. 

З 12 нових місяців дев'ять знаходяться на особливо великій відстані: за оцінками MPC ці дев'ять місяців мають орбіти довші за 550 днів. Усі ці супутники також відносно малі: лише п’ять із дев’яти, як вважають, мають діаметр більше 8 км.

Нещодавно відкриті супутники Юпітера можуть стати чудовими цілями для майбутніх місій, які мають намір здійснити обліт Юпітера.

Читайте також:

Зонд NASA Juno успішно відновлюється після прольоту біля Юпітера 

Нові Старіші