Верховна Рада скасувала складання державної підсумкової атестації для випускників 11-х класів у 2023 році. Також депутати схвалили документ, яким змінили порядок вступу до вишів для майбутніх абітурієнтів.

Про це повідомили народні депутати Олексій Гочаренко та Юлія Гришина. Зокрема, вступ у 2023 році буде проводитися за результатами національного мультпредметного тесту (НМТ).

Порядок вступу до закладів вищої освіти цьогоріч також буде відмінним від класичного. Його скоро має визначити та затвердити Міністерство освіти і науки України.

Цьогорічний НМТ включатиме два основних предмети - українська мова і математика. 

Третій предмет випускники зможуть обрати самі із запропонованих. Йдеться про історію України, іноземну мову, біологію, фізику чи хімію.

Тестування абітурієнти мають скласти за один день. На це їм буде надано 180 хвилин. Примітно, що за цей час треба скласти тести з усіх трьох предметів.

Пройти тестування можна буде у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти у населених пунктах України та деяких країнах за кордоном.

Якщо під час тестування буде оголошена повітряна тревога, випускники перейдуть у бомбосховище. Якщо вона триватиме довго, абітурієнти матимуть змоги пройти НМТ в інший день.

"Причина таких рішень всім вже давно відома – повномасштабна війна РФ проти України. Ми маємо зробити все, щоб убезпечити наших дітей від можливих негативних наслідків цієї війни", - зазначила Гришина.