Гібрідноє… 

Паніка, страх і знову паніка. А також – масштабні внутрішні інформаційні конфлікти. Саме на це роблять ставку росіяни в межах інтенсифікації гібридного компоненту війни… 

І так, не слід недооцінювати інформаційної складової: у опонентів є ресурс, масштаб, креативні групи, розуміння, що «стиль Скабєєва/Соловйов» – це не для серйозної гри… Приклад? Масштабування меседжу про те, що «вони потужно атакують одразу з усіх напрямків і візьмуть під контроль центри ухвалення рішень». Це може деморалізувати. І навіть налякати. Головна мета – паніка, а за нею – зневіра. А на додачу – внутрішні «моральні ангели», які потужно розносять «всі крадуть, всіх у відставки»… 

Це важливо для агресора? Безумовно. Бо:

11 місяців війни показали, що ми можемо дати відсіч та встояти. Боротьба триває, спротив міцнішає, а підтримка наших закордонних партнерів збільшується. Це дуже лякає представників «великої Рф, яка всіх за три дні на шматки рве»…

До речі, навіть вчорашні найбільші євро/песимісти вже кажуть, що війна має завершитися програшом росії. На це націлена не лише Україна, а й увесь цивілізований світ.

Так от, все/таки нам треба розділяти «реальні можливості Рф» та слова Рф про ці можливості. Російські пропагандисти вміють гучно говорити про перемоги, яких немає. Що ж по факту? Вони не можуть взяти навіть маленькі населені пункти і діють методом «спаленої землі»: обстрілюють територію та заходять в села, де не залишається нічого живого.  

Вони пробуватимуть відволікати наші Сили оборони, наступаючи з різних напрямків, але наша розвідка все фіксує. Знову ж таки, вони могли робити це більш-менш ефективно, коли мали контрактну армію – найбільш злагоджену та логістично відбудовану. Натомість зараз у них – армія мобілізованих, у якій вибито командирську ланку нижчого та середнього рівня. 

Лякаючи нас та Європу гібридним компонентом війни, росіяни продовжуватимуть схиляти владу до поступок. Будь-які поступки – це капітуляція, і ми цього не допустимо за жодних обставин.

Тимчасове перемир’я призведе лише до наступного етапу війни в Україні, а в Європі розгорнеться хаос та тероризм, щедро фінансований російськими грошима. 

Усе це очевидно. Тому, перше – не реагуємо на гібридні прояви росіян. Друге – пам’ятаємо, що Україна все бачить, контролює, готує відповіді. Третє – не граємо в гру росіян про «великий наступ, якого треба боятись». Рф втратила свою армію, а зараз пробує дограти мобілізованим резервом. Четверте – не втягуємось у руйнівні внутрішні «війни». Усіх крадіїв самі доженемо.

Михайло Подоляк

Читайте також:

За добу знищено майже 900 окупантів 

Росія втратила свій найбільший підводний човен