Польща за час після початку повномасштабної війни вже надала Україні допомогу на суму в 11 млрд євро. Це 2% ВВП країни.

Про це під час зустрічі в Atlantic Council у Вашингтоні заявила міністерка фінансів Польщі Магдалена Жечковська, передає Укрінформ. Так, Варшава від початку повномасштабного вторгнення надала Києву допомоги на 50 млрд злотих (близько 11 млрд євро).

"Загальний обсяг видатків для України становить до 2% нашого ВВП, тобто близько 50 мільярдів злотих", – заявила Жечковська. Як зауважила міністерка фінансів, попри те, що Польща не отримала від ЄС належної компенсації за допомогу Україні, "це потрібно робити, оскільки Україна бореться за наше майбутнє, наші цінності й нашу свободу".

Раніше ж український прем'єр повідомив, що завдяки програмі Міжнародного валютного фонду (МВФ) Україна отримає не лише понад 15 млрд доларів від самого фонду, але й доступ до рекордних 115 млрд доларів довгострокової підтримки. При цьому лише 2023 року країна потребує 14 млрд доларів для швидкого відновлення.

"Ми не лише успішно пройшли складний фінансовий рік, але й маємо тепер велику програму на наступні чотири роки обсягом 15,6 млрд доларів. ...Завдяки МВФ і країнам G7 Україна отримає доступ до 115 млрд доларів довгострокової підтримки", – сказав прем'єр.

Справа в тому, що співробітництво з МВФ традиційно враховують усі інші міжнародні інвестори. Країна, яка є в довгостроковій програмі Фонду, вважається надійнішим позичальником, а тому обсяги запропонованої допомоги (зокрема пільгових кредитів) відчутно зростають. Крім того, відкривається доступ до позик на відкритих фінансових ринках.