Російські добровольці заявили, що провели військову операцію в Білгородській області РФ і вийшли з мінімальними втратами. Вони тримали під контролем кілька селищ протягом 24 годин. Також є трофеї, а власну техніку втрачено не було.

Натомість населення Білгородської області підтримує операцію добровольців. Про це бійці "Російського добровольчого корпусу" (РДК) та легіону "Свобода Росії" розповіли 24 травня під час прес-конференції на прикордонній території Сумщини, повідомив OBOZREVATEL.

"У Бєлгороді ми провели військову операцію. Здобули трофеї. Вийшли з мінімальними втратами – лише поранені. Те, що показала російська пропаганда – це те, що вони купують на чорному ринку. Ми свою техніку не втрачали в Бєлгороді", – розповів командир підрозділу "Російського добровольчого корпусу" Денис.

Він нагадав, що РДК було створено 22 серпня 2022 року. Ідея організації – перенести бойові на територію Росії.

За словами Дениса, бійці брали участь у різних операціях на території України, дехто розпочинав ще 2014 року.

РДК має на меті й політичні цілі, але головна зараз – знищити сили ворога. Одним із завдань було перевірити міцність кордону з Росією.

"На території Росії ми ведемо диверсійну роботу, розвідку. Проводимо бойові завдання. Населення Бєлгорода підтримує нас", – сказав Денис.

Представник РДК додав, що зброєю та технікою добровольцям допомагає українська армія:

"Усі наші дії координують Збройні сили України. Усе, що ми робимо на території України, ми робимо разом з українською армією. У нас немає поки що багато людей і техніки, і ми тільки перевіряємо наші сили. Є багато волонтерів, які нас підтримують".

У свою чергу командир підрозділу "Легіону" з позивним "Цезар" розповів, що загальні втрати в ході операції склали 2 особи загиблими та 10 пораненими (в міноборони РФ стверджували про "знищення близько 70 диверсантів").

За його словами, ціль добровольців – знищити путінський режим, який руйнує власну територію, показуючи, що головне для нього – контролювати владу.

"Цезар" заявив, що операція в Грайворонському районі пройшла успішно і її цілі було досягнуто.

"Цезар": Мети було досягнуто.

"Противник розгромлений, частина ганебно втекла; ми затрофеїли велику кількість техніки і взяли полонених. Ми прийдемо знову. Бєлгород, Брянськ, Курськ, Воронеж, Ростов, Москва – чекайте нас. У Бєлгородській області ми стали свідками безпринципності та жорстокості путінських військ: поки легіонери проходили населені пункти, не чіпаючи місцевих жителів, ствольна артилерія та авіація ЗС РФ працювала по мирних містах", – сказав "Цезар".

У "Свободі Росії" вірять, що знайдуть людей у російському бізнесі, які б змогли фінансувати боротьбу з кремлівською диктатурою.

"Люди з Бєлгорода попросили нас: "Ми живемо під ракетами, захистіть нас". Ми захищаємо Україну від агресії нашої країни. Коли ми звільнимо території України, ми підемо рятувати Росію від режиму Путіна. Російська армія – слабка, кордон не на замку. Поки що ми пройшли кілька десятків кілометрів, але потім ми готові завоювати сотні кілометрів", – сказав "Цезар".

Він також назвав генерала армії РФ Олександра Лапіна, який нібито особисто керував "зачисткою" Бєлгородщини, "злочинцем у погонах".

"Реакція Кремля на наші дії дуже дурна. Ми довели, що путінські війська виявилися зовсім не готовими до організованого опору росіян і готові стерти з лиця землі свої ж землі, щоб не показати слабкість", – зазначив доброволець.

На зустріч із журналістами бійці привезли, за їхніми словами, трофейний БТР.