Господарський суд Тернопільщини наказав московитам забиратися геть із Миколаївського собору


 Господарський суд Тернопільської області 15 червня ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть, що в Кременці, Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. 

Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України, передає Суспільне.

У повідомленні йдеться, що суд задовольнив позов Кременецько-Почаївського ДІАЗ та зобов’язав релігійну громаду парафії Святителя Миколая УПЦ МП усунути перешкоди в користуванні державним майном та повернути його заповіднику.

Термін безоплатної оренди зазначеного майна закінчився ще 12 лютого 2023 року.

"Заповідник неодноразово повідомляв релігійну громаду про закінчення терміну дії Договору та відсутність намірів щодо його продовження, у зв’язку зі змінами у законодавстві про оренду державного майна. Своєю чергою, релігійна громада зверталася до МКІП щодо продовження дії договору, але отримала відмову. Із 13 лютого 2023 року і по даний час Релігійна громада незаконно, без будь-якої правої підстави продовжує користуватися державним майном – пам’яткою архітектури національного значення", — йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України.

Загальна площа до повернення – 1 756,0 кв. м.

Нові Старіші