Готували замах на Залужного. СБУ затримала групу агентів ФСБ


 Служба безпеки України в результаті масштабної спецоперації знешкодила групу агентів ФСБ РФ, які шпигували за "центрами прийняття рішень" на Вінниччині, Дніпропетровщині та в Одесі. 

Трьох учасників агентурної мережі затримано, встановлено особу їхнього куратора, повідомила пресслужба СБУ.

Про це 5 червня повідомила пресслужба СБУ. За даними слідства, зловмисники збирали розвіддані про локації, озброєння та особовий склад Сил оборони в центральній та південній частині України.

За кожне завдання вони отримували до 550 доларів США на власні картки. Сума залежала від терміновості та якості виконаної "роботи".

Зокрема, на Вінниччині затримано місцевого жителя, який намагався визначити координати штабу командування Повітряних сил Збройних сил України та підрозділів Національної гвардії.

Він здійснював фото- та відеозйомку об’єктів та прилеглої місцевості з вікон магазинів та інших будівель поблизу.

На Дніпропетровщині викрито агента ворога з позивним "Грім". Він малював для окупантів схеми оборонних рубежів на території Кривого Рогу і визначав місця зберігання техніки та боєприпасів у місті, діючи "за легендою" безробітного. Періодично влаштовувався на підсобні роботи поблизу або на території критичних об’єктів.

В Одесі затримано зрадника, який вивідував паролі для пересування по території міста в комендантську годину та для проїзду блокпостів, намагаючись "у темну" використовувати своїх знайомих серед військових та правоохоронців.

Також він мав визначити координати військових об’єктів у районі Одеси. Для цього об’їжджав місцевість та робив позначки на електронних картах.

Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру в державній зраді за ч. 2 ст. 111. Їм загрожує до 15 років тюрми або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Читайте також:

Нові Старіші