Ринок реклами у 2023 році в Україні зросте на третину

 Всеукраїнська рекламна коаліція прогнозує, що ринок реклами у 2023 році зросте на третину у порівнянні із 2022 роком.

Минулого року через повномасштабне вторгнення росії в Україну галузь впала на 63%. Проте експерти прогнозують, що до кінця поточного року ринок реклами зросте на 32% та сягне 16,16 млрд грн.

За окремими медіамайданчиками зростання відбуватиметься наступним чином:

  • радіо — 67%;
  • зовнішня реклама — 51%;
  • телебачення — 45%;
  • онлайн-реклама — 20%;
  • друковані видання — 1%.

Тенденції на ринку реклами в Україні

Телевізійний ринок оговтався від тогорічного шоку та навчився працювати в умовах війни. Локомотивом відновлення виступає «фарма», проте у другому півріччі активізувались і рекламодавці з категорії FMCG.

Зовнішня реклама також демонструє поступове зростання. Спостерігається збільшення кількості рекламодавців, розширення категорій та більш системне планування. Після стабілізації енергопостачання відновився суттєвий попит на цифрові екрани.

На радіо основною категорією є «лікарські засоби» — 30% від всього обсягу. Також кратно зросла категорія «алкоголь» через зміни до закону про рекламу, який тепер дозволяє вживати слова «пиво», «горілка» тощо.

Ринок маркетингових сервісів та PR-послуг також зростає 

В першій половині 2023 року фіксується поступове зростання ринку та збільшення запитів на проєкти маркетингових сервісів. Результати трохи перевершили очікування, наголосили в ВРК.

Прогнозується збільшення майже по всім сегментам (trade, consumer, event marketing) на 20%, а loyalty marketing – 10%. В цілому зростання обсягів ринку маркетингових сервісів може сягнути 18%.

Запит на PR-послуг також відновлюється. За даними Української Асоціації PR, у 2023 році прогнозується повернення об’ємів на рівень 2021 року, тобто на 934 млн грн. 

Нові Старіші